Jak wgrać bazę i forum

Zacznij od pobrania phhBB2 (jest to wersja z modem search rebuild). Wypakuj i umieść na serwerze. Jeśli pliki umieścisz w folderze(domyślne) to forum będzie miało adres twoja_nazwa.pl/nazwa_folderu a jeśli pliki umieścisz ‚luzem’ w folderze głównym to forum będzie w głownej domenie (przykładowo twoja_nazwa.pl). Po wywołaniu w przeglądarce wyświetli sie critical error, ale nie przejmuj się tym. Jest to spowodowane brakiem powiązania forum z bazą.
By wgrać bazę wejdź do phpMyAdmina’a (baza musi być wcześniej utworzona w panelu głównym twojego hostingu, chyba że jest już domyślnie).
Wybierz bazę do której wgrasz forum (po lewej stronie).

wybór bazy

wybór bazy

Następie wybierz opcję importu, wskaż plik *.sql (otrzymany ode mnie), a kodowanie dla pliku ustaw na latin2 (opcja kodowania pliku może się zmienić zależnie od innych ustawień w bazie, ta jest standardowa).

import kopii bazy z fora.pl

import kopii bazy z fora.pl

Po wgraniu bazy musisz zmienić dwie wartości w tabeli phpbb_config, a mianowicie script_path i server_name. Script_path to nazwa folderu w którym są wgrane pliki (przykładowo /phpbb/ lub /forum/) wpisz go między dwoma ukośnikami. Jeśli pliki są w głownym folderze to daj sam ukośnik („/”). Natomiast do server_name wstawiasz adres swojej domeny (bez http:// na poczatku i ukośników na końcu), w postaci twoja_nazwa.pl lub twoja_nazwa.xyz.pl.

edycja pól w bazie

edycja pól w bazie

edycja pól w bazie

edycja pól w bazie

edycja pól w bazie

edycja pól w bazie

By forum mogło współpracować z bazą musisz uzupełnić wpisy w pliku config.php na serwerze (dbhost, dbname, dbuser, dbpasswd), dbhost ma zazwyczaj wartosc localhost (chyba że dostawca określi inaczej), pozostałe parametry to nazwa bazy, login i hasło do bazy.
Na koniec zaloguj się i z panelu wybierz opcję rebuild search, ustaw na dole fast mode i włącz (potrwa chwile).
To wszystko. Reszta modyfikacji zależy od twojej fantazji…