Przenoszenie forum z fora.pl

Jestem autorem programu pozwalającego odtworzyć bazę z forum istniejącego w domenie fora.pl. A tym samym daje możliwość przeniesienia go na inny serwer.

Co potrafi odtworzyć program:

  • Cała struktura forum, tzn kategorie i fora (wyjątek stanowią subfora, które nie występują w phpBB2 i aktualnie nie mogą być przeniesione, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie to musisz subfora przesunąć do kategorii, tzn. żeby stały sie zwykłymi forami i ewentualnie pózniej po uaktualnieniu do przema zmienić je znów w subfora)
  • Profile użytkowników tzn. większość podstawowych danych występujących na stronie profilu (nick, gg, zainteresowania itd…), ale trzeba pamiętać ze phpBB2 nieco różni się opisem użytkowników. Nie zostaje przeniesiony przykładowo adres mail, każda osoba która się zaloguje na nowym forum powinna sobie go od razu uzupełnić by uniknąć problemów przy zapomnieniu hasła. Przeniesione zostają linki do avatorów (ale jeśli plik był wgrany na forum na fora.pl to link wskazuje na obrazek na tym poprzednim forum, polecam ponowne wgranie). No i najważniejszą chyba rzeczą tyczącą się profili to to że nie zostaje przeniesione hasło. Zostanie ono wysłane do każdego poprzez wiadomość prywatną na forum które będzie przenoszone (tzn. na tym starym) przeze mnie (lub admina). Oczywiście każde hasło jest unikatowe.
  • Tematy, posty i ankiety (to chyba najważniejsze) możliwe jest przeniesienie wszystkich tematów wraz z ich atrybutami (przyklejony, ogłoszenie) a także postów i ankiet. Pewne ustawienia pozostają jednak domyślne a wszystkie przeniesione ankiety są zamknięte (po prostu nie można stwierdzić kto głosował w ankiecie, to też każda ankieta zostaje zamknięta, wynik pozostaje ten sam). Ogólnie jednak ujmując trudno zauważyć jakąś różnice klikając w listę tematów, lub przeglądając posty.

Co (aktualnie) nie jest przenoszone:

  •  Wszelkie ustawienia wymagające ingerencji administratora, takie jak style (logo), dostęp do forów, grupy, rangi. Wszystko ma wartości domyślne. Osobiście uważam że lepiej jest żeby administrator sam sobie to ustawił w kilka minut niż żeby przykładowo podawał mi hasło. Otwierając PA starego forum i to na nowym forum można to ustawić na prawdę szybko. Tak jak już wcześniej pisałem nie jest możliwe stworzenie dokładnej kopii, z oczywistych przyczyn. Musisz liczyć się z pewnymi niedogodnościami, choć efekt końcowy oczywiście może być tego na prawdę warty.